Získejte u nás
magisterský titul

#GOFFMU

Zápisy do studia.
19. – 21. července 2017 a 4. – 5. září 2017

Zjistit více »

Dokončili jste bakalářské studium a rozhodujete se, kam dál? Zapište se do navazujícího magisterského studia na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity!

70+

Na filozofické fakultě si zájemci mohou vybrat z více než sedmi desítek oborů a jejich kombinací. Mnohé obory se vyučují pouze u nás.

3 937 667 Kč

V loňském roce jsme podpořili studijní pobyty našich studentů v zahraničí částkou vyšší než tři miliony korun. Mohli tak využít širokou nabídku možností studia na vysokých školách v Evropě i po celém světě.

1 980 000 Kč

Posluchači prezenční formy studia s vynikajícími studijními výsledky získávají v každém semestru prospěchové stipendium ve výši 5 000 Kč. Za uplynulý rok jsme díky tomu rozdali víc než dva miliony korun.

17

Studenti se mohou zapojit do činnosti sedmnácti fakultních spolků, ve kterých získají nové kontakty a rozvinou své dovednosti a zájmy. Ať je to divadlo, zpěv, jazykověda, historie nebo psaní pro studentské časopisy.

Proč jít k nám?

„Studium na filozofické fakultě vnímám jako okno do světa: fakulta výrazně podporuje studentské pobyty na kvalitních zahraničních univerzitách a hostování zahraničních profesorů a odborníků u nás. Pro magisterské studenty je na některých oborech připravena nabídka dvojího diplomu (double degree) se zahraničními univerzitami. Jsou tu nově otevřené atraktivní obory. Skvělá fakultní knihovna a organizace studia v jedinečném informačním systému napomáhají hladkému průchodu studiem.“

prof. PhDr. Petr Kyloušek, CSc.
proděkan pro vědu a doktorské studium

„Filozofická fakulta je zárukou solidního vzdělání. Nabízíme pestrost oborů a možnost individuální skladby předmětů. Výuka probíhá kontaktně i distančně a pedagogové dbají na přátelský přístup. Rovné a jasné studijní podmínky spolu s komfortem elektronického informačního systému a online přístupnými studijními materiály přinášejí výrazné zjednodušení studia i jeho administrace. Fakulta je rovněž známá velkorysou stipendijní podporou. Oceňujeme například výborný prospěch nebo přispíváme na zahraniční studijní pobyty.“

doc. Mgr. Rostislav Niederle, Ph.D.
proděkan pro bakalářské a magisterské studium

„Na filozofické fakultě oceňuji zejména širokou nabídku kvalitních studijních programů. Pravidelně otevíráme nové zajímavé obory a výuku zajišťují špičkoví odborníci. Studenti mají během studia příležitost absolvovat praxi nebo stáž jak ve státním, tak v soukromém sektoru. Filozofická fakulta je fakultou vyzývající k diskuzi, otevřenosti a kritickému myšlení.“

PhDr. Petr Škyřík, Ph.D.
proděkan pro přijímací řízení a rozvoj studijních programů

I toto jsou naši absolventi. Znáte je?

Miloš Štědroň

hudební skladatel

Pavlína Louženská

marketingová ředitelka ZOOT.cz

Mikuláš Bek

rektor Masarykovy univerzity

Iva Bittová

houslistka, zpěvačka a herečka

Kateřina Tučková

spisovatelka a kurátorka

Anna Šabatová

veřejná ochránkyně práv

Důležité termíny

30. 4. 2017

Poslední den, kdy můžete podávat přihlášky do navazujícího magisterského studia.

15. – 30. 6. 2017

Oborové přijímací zkoušky.

30. 6. – 7. 7. 2017

Termín, v němž rozešleme uchazečům rozhodnutí o přijetí, či nepřijetí ke studiu.

19. – 21. 7. 2017
4. - 5. 9. 2017

Zápisy do studia.

Oddělení pro přijímací řízení

Připravili jsme pro vás souhrn informací týkajících se přijímacího řízení a můžete se podívat i na výběr nejčastěji kladených otázek. Kdybyste přesto měli jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na adrese

prijimaci.rizeni@phil.muni.cz

Prohlédněte si nově rekonstruovaný areál fakulty

V roce 2015 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce a výstavba Centra podpory humanitních věd (CARLA). Budovy navržené architektem Pelčákem kombinují funkcionalistickou účelnost s odlitky antických soch a nabízejí nejmodernější vybavení pro výzkum i výuku.

Ústřední knihovna FF MU od architektů Ladislava Kuby a Tomáše Pilaře získala v roce 2002 hlavní cenu v soutěži Grand Prix Obce architektů.

Zápisy do studia.
19. – 21. července 2017 a 4. – 5. září 2017

Zjistit více »